Ogłoszenia Dworu Cesarskiego

Tutaj urzęduje Jego Cesarska Mość Aleksy I Komnen.
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Ogłoszenia Dworu Cesarskiego

Post autor: Aleksy I Komnen »

Obrazek
OGŁOSZENIA DWORU
Jego Cesarskiej Mości Aleksego I

Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Ogłoszenia Dworu Cesarskiego

Post autor: Aleksy I Komnen »

Obrazek

DWÓR CESARSKI
Jego Cesarskiej Mości Aleksego I


W imieniu Cesarstwa Bizantyjskiego, jako strażnik tradycji prawniczej i dyplomatycznej, pragnę po pierwsze wyrazić nasze stanowisko wobec fundamentalnych zasad prawa międzynarodowego i suwerenności narodów. Nasze Cesarstwo, będące świadkiem i uczestnikiem wielu zmian dziejowych, ma obowiązek przypomnieć o konieczności przestrzegania norm, które zapewniają pokój, stabilność i dobrobyt w świecie, zarówno rzeczywistym, jak i wirtualnym.
Cesarstwo Bizantyjskie stanowczo wspiera zasadę suwerenności państwowej, która jest nieodzownym elementem pokojowego współistnienia. Każde wirtualne państwo ma prawo do niezależnego kierowania własnymi sprawami, bez ingerencji zewnętrznych sił. Wszelkie działania, które mają na celu podważenie tej suwerenności, są nie do przyjęcia i stanowią zagrożenie dla stabilności kontynentu, ale może nawet stabilności globalnej, nawet w przestrzeni wirtualnej.

Nie możemy zapominać o fundamentalnych zasadach prawa międzynarodowego, które zostały ustanowione po to, aby regulować stosunki między państwami. W szczególności musimy zwracać uwagę na poszanowanie umów międzynarodowych, których złamanie podważa zaufanie między narodami i prowadzi do konfliktów. Praworządność w stosunkach międzynarodowych, zarówno przecież tych realnych, jak i wirtualnych, jest nieodzownym elementem pokojowego współistnienia.

Naszym priorytetem jest promowanie pokojowego rozwiązywania sporów oraz wzmacnianie współpracy międzynarodowej w wirtualnym świecie. Dialog i negocjacje muszą zawsze być preferowaną drogą w rozwiązywaniu konfliktów. Tylko przez wspólne działania możemy zapewnić trwały pokój i rozwój dla wszystkich wirtualnych narodów. Dlatego też przedstawiam królom, którzy stworzyli ten nowy traktat, moją propozycję na rozwiązanie sporu, który przy okazji stworzenia tej umowy międzynarodowej powstał. Proponuję jak najszybsze zwołanie spotkania władców państw naszego kontynentu. Zwołanie szczytu, na którym wszystkie zainteresowane państwa będą miały okazję przedyskutować nowy traktat oraz wprowadzone zmiany, może pomóc w znalezieniu wspólnego stanowiska. Taka konferencja mogłaby prowadzić do modyfikacji traktatu lub wypracowania nowego porozumienia, które uwzględniałoby interesy wszystkich państw kontynentu.

Cesarstwo Bizantyjskie wzywa do uznania i poszanowania umów i traktatów zawieranych między wirtualnymi państwami. Każda forma naruszenia tych umów jest sprzeczna z wartościami, które wyznajemy. Zarówno Skarland jak i RON były obecne i współtworzyły Konwencję o ziemiach Vaarlandu i Antyry. Rozumiem, że obaj władcy uznali, że przepisy należy zaktualizować i zmienić, jednak taka zmiana powinna zostać przeprowadzona wspólnie przez wszystkich, nie zaś przez pojedyncze państwa. Stabilność i zaufanie są fundamentami współpracy, dlatego musimy dążyć do ich wzmocnienia poprzez rzetelne przestrzeganie zobowiązań.

Na zakończenie, jako Cesarz Bizancjum, wyrażam głęboką nadzieję, że nasze przesłanie spotka się z pozytywnym odzewem wśród przywódców państw naszego wspólnego kontynentu. Wspólnie możemy budować świat, nawet wirtualny, oparty na prawie, sprawiedliwości i wzajemnym szacunku. Niech nasza determinacja w dążeniu do tych celów będzie inspiracją dla przyszłych pokoleń. Przyłączam się tutaj do apelu JE Friedricha von Badena, nawołującego do dialogu, oraz wspólnego działania na płaszczyźnie dyplomatycznej w celu rozwiązania całej tej sytuacji.
A także samemu apeluję do władz RON oraz Skarlandu, o refleksję i zachowanie rozsądku, a także wstrzymanie procesu ratyfikacji Traktatu Vaarlandzkiego, do czasu rozwiązania sprawy tej umowy przez wspólną decyzję władców, podjętą na Zjeździe władców Vaarlandu.

Z wyrazami cesarskiego szacunku i estymy,

Alexios I Komnenos
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dwór cesarski”