Narada w Pałacu Cesarskim

Tutaj urzęduje Jego Cesarska Mość Aleksy I Komnen.
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Narada w Pałacu Cesarskim

Post autor: Aleksy I Komnen »

Stojgniew pisze: 21 lut 2024, 12:31 Dziękuję za dodanie lekkiej jazdy, Basileosie Romanoi ;) Ostatnio miałem małą realiozę, ale to ogarnę :)
Nie ma sprawy. Niestety ale w samym Temie Armeniakon nie znajdziecie chyba już żadnych zawodowych sił i będziecie musieli sami werbować nowe odziały i je wyposażać. Sytuacja na północy Anatolii nie jest łatwa. Ziemie te od 2021 roku są trawione konfliktami. W okolicach wciąż grasuje uzurpator, okazjonalnie bandy Turków napadają na graniczne wsie i miasteczka, zaś różne miejscowości pobuntowały się i albo są wierne cesarzowi uzurpatorowi, albo starają się być niezależne, albo pozostały wierne. Zdaje mi się, że raporty mówiły o tym, iż zachodnia część temu jest raczej wierna uzurpatorowi, zaś wschodnia jest albo niezależna albo wierna Konstantynopolowi, ale nękana jest przez Turków. Jak tylko zbiorę cesarskie wojsko w Tracji, to wyruszę aby zaprowadzić porządek w temach zachodnich. gdy skończę to robić, to przerzucę moje wojska na wschód i pomogę czcigodnym Strategom, jeśli będzie taka potrzeba. :)
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Stojgniew
Sebastos
Posty: 64
Rejestracja: 03 lut 2024, 18:36
Lokalizacja: Tem Armeniakon

Re: Narada w Pałacu Cesarskim

Post autor: Stojgniew »

Twoja wola jest prawem, Autokratorze! Buntowników kara nie minie, chyba, że się opamiętają i będą pomocni w przywracaniu porządku. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że uzurpator szuka tureckiej pomocy.
(-) Stojgniew
Strategos temu Armeniakon

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Narada w Pałacu Cesarskim

Post autor: Aleksy I Komnen »

Drodzy @Obywatele!
Nie jestem prawnikiem, dlatego nie wiem czy mój osąd jest dobry. Przeglądałem teraz różne umowy międzynarodowe, traktaty i dekrety jakie są na forum naszej mikronacji. Zastanawia mnie pewna rzecz. Ces. Bizantyjskie powstało w czasach, kiedy jedynym uznanym, aktywnym, państwem na kontynencie było RON. Bizancjum zostało uznane przez RON, podpisało Traktat o lokacji Bizancjum. Po latach zawarliśmy kilka różnych umów, dokumentów międzynarodowych.
W 2021 roku została stworzona i podpisana przez wszystkie państwa Vaarlandu, prócz Bizancjum. Zapewne nasze państwo borykało się z problemami demograficznymi, aktywnościowymi i Cesarz nie wybrał się do RON, lub po prostu nie podpisał tej konwencji. Teoretycznie, aby być uznanym, legalnym członkiem kontynentu, należałoby podpisać ten dokument. Niby jesteśmy uznanym państwem, ale może powinienem dopełnić tej rzeczy i podpisać tę konwencję... Co myślicie?
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Maurycy Oranje
Sebastos
Posty: 129
Rejestracja: 16 paź 2023, 23:11
Lokalizacja: Jerozolima

Re: Narada w Pałacu Cesarskim

Post autor: Maurycy Oranje »

Na pewno należało by przystąpić do konwencji
Obrazek

Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Antiochii i Zajordania,
hrabia Edessy i Trypolisu
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksandr Romadonow
Posty: 15
Rejestracja: 10 paź 2023, 2:59

Re: Narada w Pałacu Cesarskim

Post autor: Aleksandr Romadonow »

Polecam przystąpić do Konwencji. Rusowia też niedawno temu ją ratyfikowała.
Александр Николаевич Ромадонов
Посол Чрезвычайный и Полномочный Руссовского царства
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Narada w Pałacu Cesarskim

Post autor: Aleksy I Komnen »

Dziękuje za wypowiedzi. Przekonali mnie Panowie do podpisania. :)
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dwór cesarski”