Sprawy różne

Tutaj okoliczni mieszkańcy od biedaka po patrycjuszy i służbę cesarską zbierają się do wspólnych, wesołych lub poważnych rozważań.
Awatar użytkownika
Maurycy Oranje
Sebastos
Posty: 129
Rejestracja: 16 paź 2023, 23:11
Lokalizacja: Jerozolima

Re: Sprawy różne

Post autor: Maurycy Oranje »

Tak, jako cesarskiego wasala.
Obrazek

Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Antiochii i Zajordania,
hrabia Edessy i Trypolisu
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Sprawy różne

Post autor: Aleksy I Komnen »

Hugo de Payns pisze: 01 lut 2024, 14:50 Czy Cesarstwo obejmuje Królestwo Jerozolimy ?
Tak. Dokładnie jak napisał Król Jerozolimy. Cesarz Bizancjum jest seniorem Króla Jerozolimy, który posiada swoich wasali. Obecnie nadal moja pozycja jest (narracyjnie) całkiem słaba, dlatego możecie cieszyć się pełną autonomią.

Jeśli potrzeba pomocy administratora ws. działów na forum, to zapraszam do wypowiedzenia swoich próśb. :D
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Maurycy Oranje
Sebastos
Posty: 129
Rejestracja: 16 paź 2023, 23:11
Lokalizacja: Jerozolima

Re: Sprawy różne

Post autor: Maurycy Oranje »

No to ja proszę o wyodrębnienie działu dla bazylik żeby można było prowadzić narrację z nimi związaną
Obrazek

Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Antiochii i Zajordania,
hrabia Edessy i Trypolisu
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Sprawy różne

Post autor: Aleksy I Komnen »

Maurycy Oranje pisze: 05 lut 2024, 16:27 No to ja proszę o wyodrębnienie działu dla bazylik żeby można było prowadzić narrację z nimi związaną
Nie za bardzo wiem jakich bazylik. Proszę mi wskazać wątki, działy, albo nazwy dla nowo zrobionych działów i miejsce ich umieszczenia. Wtedy zrobię Wam te działy... :oops: :roll: :?
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Stojgniew
Sebastos
Posty: 64
Rejestracja: 03 lut 2024, 18:36
Lokalizacja: Tem Armeniakon

Re: Sprawy różne

Post autor: Stojgniew »

Drogi Wielki Mistrzu, Hugo de Payns, zasadniczo rzecz biorąc, to Królestwo Jerozolimskie jest wasalem Cesarstwa Bizantyjskiego,więc moim zdaniem, pośrednio,tak.
(-) Stojgniew
Strategos temu Armeniakon

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Maurycy Oranje
Sebastos
Posty: 129
Rejestracja: 16 paź 2023, 23:11
Lokalizacja: Jerozolima

Re: Sprawy różne

Post autor: Maurycy Oranje »

Aleksy I Komnen pisze: 06 lut 2024, 12:40
Maurycy Oranje pisze: 05 lut 2024, 16:27 No to ja proszę o wyodrębnienie działu dla bazylik żeby można było prowadzić narrację z nimi związaną
Nie za bardzo wiem jakich bazylik. Proszę mi wskazać wątki, działy, albo nazwy dla nowo zrobionych działów i miejsce ich umieszczenia. Wtedy zrobię Wam te działy... :oops: :roll: :?
Bazyliki Grobu, Narodzenia i Zwiastowania. Proszę o umieszczenie w dziale domeny królewskiej
Obrazek

Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Antiochii i Zajordania,
hrabia Edessy i Trypolisu
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Sprawy różne

Post autor: Aleksy I Komnen »

Maurycy Oranje pisze: 09 lut 2024, 14:17
Aleksy I Komnen pisze: 06 lut 2024, 12:40
Maurycy Oranje pisze: 05 lut 2024, 16:27 No to ja proszę o wyodrębnienie działu dla bazylik żeby można było prowadzić narrację z nimi związaną
Nie za bardzo wiem jakich bazylik. Proszę mi wskazać wątki, działy, albo nazwy dla nowo zrobionych działów i miejsce ich umieszczenia. Wtedy zrobię Wam te działy... :oops: :roll: :?
Bazyliki Grobu, Narodzenia i Zwiastowania. Proszę o umieszczenie w dziale domeny królewskiej
Stanie się wedle prośby Waszej Królewskiej Mości. :)
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Sprawy różne

Post autor: Aleksy I Komnen »

Moi drodzy @Obywatele Cesarstwa Rzymskiego,
Skończyłem prace nad działem ziem i posiadłości. Tak to się teraz prezentuje, co zresztą można nie tylko zobaczyć na obrazku, ale też samemu, na forum;
ziemie_podzial.png
ziemie_podzial.png (24.86 KiB) Przejrzano 107 razy
Poszukuję teraz osób chętnych do objęcia dowolnych temów.

Wiem, że @Piotr Asen z wielką chęcią objąłby panowanie nad Bułgarią.
@Geórgios Palaiológos był chętny do objęcia wschodniego bądź zachodniego temu. Proponuję Tem Hellady, gdyż pasuje do Waszego greckiego ducha, ewentualnie Tem Nicaea, lub Tem Armeniakon, z racji na doświadczenie wojskowe.
Dla szanownego Pana @Stojgniewa też coś mamy. Jako, że przybył szanowny do nas od Słowian, to może Tem Dalmacji by Wam pasował. Tam zdaje mi się, że żyją Słowianie. Ewentualnie proponuję Tem Nicaea, lub Tem Armeniakon, jeśli chcecie doświadczyć większego wyzwania w panowaniu na większym obszarze i w obliczu potencjalnych zagrożeń ze strony Turków, lokalnych rebelii itp. :D ;)
Cesarzowi seniorowi @Jan I Bizantyjski przekażę we władanie ziemie Temu Anatolikon.
Zapraszamy także Pana @Konrad z Tessalonik do dołączenia do naszej zabawy. Z racji na wasze pochodzenie może zechcielibyście zostać Strategosem Temu Hellady, bądź Drungarios Temu Morskiego.
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Stojgniew
Sebastos
Posty: 64
Rejestracja: 03 lut 2024, 18:36
Lokalizacja: Tem Armeniakon

Re: Sprawy różne

Post autor: Stojgniew »

Naprawdę bardzo fajnie to wygląda, Basileosie Rzymian! ;)

Trudna decyzja,ale lubię nowe wyzwania,więc Them Dalmacji by był dla mnie zbyt spokojny (obecność Słowian to oczywiście duży plus!) :)

Wybieram Them Armeniakon (żadnych Seldżuków, żadnych wyzwań, a tak, będzie co opisywać, zwłaszcza, że jakiś antycesarz się tam gdzieś też chowa ze swoimi wojskami! :))
(-) Stojgniew
Strategos temu Armeniakon

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Stojgniew
Sebastos
Posty: 64
Rejestracja: 03 lut 2024, 18:36
Lokalizacja: Tem Armeniakon

Re: Sprawy różne

Post autor: Stojgniew »

Będę musiał ściśle współpracować z templariuszami, Królestwem Jerozolimskim i w ogóle, z łacinnikami,żeby dbać o mój Them.

Można powiedzieć, że łacinnicy to tacy słudzy sług Cesarza Rzymian, hihihi!
(-) Stojgniew
Strategos temu Armeniakon

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Konstantyna”