Sprawy różne

Tutaj okoliczni mieszkańcy od biedaka po patrycjuszy i służbę cesarską zbierają się do wspólnych, wesołych lub poważnych rozważań.
Awatar użytkownika
Maurycy Oranje
Sebastos
Posty: 129
Rejestracja: 16 paź 2023, 23:11
Lokalizacja: Jerozolima

Sprawy różne

Post autor: Maurycy Oranje »

Mam pytanie: cerkiew i monaster św. Pawła w Synopie ufundowane przez mnie nie zostały wcielone do biskupstwa? Przeglądając wątek katedry nie znalazłem ich na liście.
Obrazek

Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Antiochii i Zajordania,
hrabia Edessy i Trypolisu
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Sprawy różne

Post autor: Aleksy I Komnen »

Maurycy Oranje pisze: 23 gru 2023, 12:15 Mam pytanie: cerkiew i monaster św. Pawła w Synopie ufundowane przez mnie nie zostały wcielone do biskupstwa? Przeglądając wątek katedry nie znalazłem ich na liście.
Dobre pytanie. Z tego co pamiętam praktycznie wszystkie treści wzięte z poprzedniego forum zostały przekopiowane tak jak były. Niekiedy niektóre zdania czy opisy zostały nieco przemienione, lub coś do nic zostało dodane. Jednak na pewno nikt nic nie odejmował. Czyli po prostu owa Cerkiew św. Pawła i Monaster św. Pawła nie znalazły się w poście na poprzednim forum. Jednak zawsze mogę je dodać. Co też uczynię po wysłaniu odpowiedzi. :)

PS. Zastanawiam się czy aby na pewno świątynie w Synopie (część Temu Armeniakon) powinny znaleść się na liście parafii Arcybiskupstwa Smyrny, które terytorialnie znajduje się na obszarze Temu Thrakesion...
Poza tym myślę, że skoro mamy tak mało obywateli, a Bp. Gagika już nie ma z nami, to nie ma też sensu aby istniało Biskupstwo Smyrny przynajmniej w wymiarze realnym (narracyjnie może sobie istnieć). Naszym priorytetem powinno być albo dogadanie się z Patriarchą Rusowii w celu zrobienia Unii Kościelnej, albo znalezienie chętnego Mikronauty do zostania Patriarchą, albo też stworzenie konta patriarchy i ewentualne późniejsze używanie go jeśli zajdzie potrzeba użycia duchownego, jego obecności np. na koronacje, uroczystości religijne itd.
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Sprawy różne

Post autor: Aleksy I Komnen »

Przepraszam za post pod postem, ale nie znajduję innego lepszego miejsca na napisanie tej wiadomości.
Mianowicie chodzi mi o organizację działu z podziałem administracyjnym ziem. Mam dwie koncepcje. Jedna jest taka, że każdy 'tem' znajduje się oddzielnie w wspólnym dziale "ziemie i posiadłości". Drugi pomysł jest taki, że wprowadzam podział na temy zachodnie i temy wschodnie. W dziale Ziemi, powstają dwie kategorie, zaś w nich znajdują się odpowiednie temy. (Temy wschodnie czyli ziemie Azji mniejszej w posiadaniu Bizancjum, temy zachodnie czyli tereny Bałkan, Grecji, wysp egejskich, oraz Włoch) W załączniku obrazek pokazujący jak wygląda dział przy opcji 1, oraz 2.
ziemie_dzial.png
ziemie_dzial.png (82.39 KiB) Przejrzano 985 razy
Jak uważacie, który rozkład, podział lepiej pasuje?
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Asen
Sebastos
Posty: 163
Rejestracja: 07 paź 2023, 22:04
Lokalizacja: Bułgaria

Re: Sprawy różne

Post autor: Piotr Asen »

Jeśli kazdy tem będzie miał własny dział/forum to nasza strona główna będzie bardzo rozciągnięta. Zaś jeśli wsadzimy odpowiednie temy do odpowiednich kategorii to przestrzeń jaką zajmuje dział ZIEMIE I POSIADŁOŚCI znacznie się zmniejszy. Poza tym, bardzo ładnie wyglądają subfora temów wschodnich z herbami danego temu. Myślę, że Cesarz powinien iść za ciosem i reszcie też tak zrobić. Opcja 2 jest chyba lepsza niż taka spora ilość działów. :)
— Piotr Asen —
Stratēgos tōn θέμα βουλγαριας

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Geórgios Palaiológos
Sebastos
Posty: 92
Rejestracja: 08 paź 2023, 14:55
Lokalizacja: Teby

Re: Sprawy różne

Post autor: Geórgios Palaiológos »

Poprzedni podział, w którym każdy tem był oddzielnie, wydaje mi się być lepszy.
/-/ Geórgios Palaiológos
Strategos Temu Hellady
Obrazek
Awatar użytkownika
Maurycy Oranje
Sebastos
Posty: 129
Rejestracja: 16 paź 2023, 23:11
Lokalizacja: Jerozolima

Re: Sprawy różne

Post autor: Maurycy Oranje »

Wydaje mi się że mniej działów, ale piętrowych uczyni kategorię czytelniejszą
Obrazek

Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Antiochii i Zajordania,
hrabia Edessy i Trypolisu
Obrazek
Awatar użytkownika
Maurycy Oranje
Sebastos
Posty: 129
Rejestracja: 16 paź 2023, 23:11
Lokalizacja: Jerozolima

Re: Sprawy różne

Post autor: Maurycy Oranje »

Ogółem to szczęśliwego nowego roku 7532! :)
Obrazek

Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Antiochii i Zajordania,
hrabia Edessy i Trypolisu
Obrazek
Awatar użytkownika
Geórgios Palaiológos
Sebastos
Posty: 92
Rejestracja: 08 paź 2023, 14:55
Lokalizacja: Teby

Re: Sprawy różne

Post autor: Geórgios Palaiológos »

Maurycy Oranje pisze: 03 sty 2024, 15:46 Ogółem to szczęśliwego nowego roku 7532! :)
Skąd taka liczba?
/-/ Geórgios Palaiológos
Strategos Temu Hellady
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Sprawy różne

Post autor: Aleksy I Komnen »

To ma chyba coś wspólnego z jakimś kalendarzem Słowian. Wg. nich obecnie mamy rok 7533 lub 7532 według czasu Świątyni Światła Świata. Zawarcie pokoju/miru między rasą Żółtą i Białą. A np. według kalendarza koptyjskiego mamy rok 1739. Wedle "kalendarza muzułmańskiego" obecna data to 1445/1446 rok hidżry. Taka ciekawostka. :)
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hugo de Payns
Sebastos
Posty: 28
Rejestracja: 10 paź 2023, 9:06
Lokalizacja: Akka

Re: Sprawy różne

Post autor: Hugo de Payns »

Czy Cesarstwo obejmuje Królestwo Jerozolimy ?
Wielki Mistrz Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Konstantyna”