[HOI4] Bizancjum w modzie

Tutaj okoliczni mieszkańcy od biedaka po patrycjuszy i służbę cesarską zbierają się do wspólnych, wesołych lub poważnych rozważań.
Awatar użytkownika
Robert Drenin
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2023, 15:38

[HOI4] Bizancjum w modzie

Post autor: Robert Drenin »

Zdrastwujtie Towarzysze,
z uwagi, że mod powoli dalej postępuje i jestem już na dość obecującym momencie, przychodzę w celu zapytania się o nazwy States. Na razie tylko nazwy dla states wystarczą, jednakże ten wątek też mi posłuży do konsultacji jeszcze w innych sprawach.
Jednakże na początek nazwy States przydałyby mi się (oczywiście tylko te, które są w granicach Bizancjum):
Obrazek

Obrazek

(Jak któraś nazwa State byłaby nie wyraźna, to można oczywiście napisać i wyślę wtedy przybliżenie)
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: [HOI4] Bizancjum w modzie

Post autor: Aleksy I Komnen »

State_1100 - Konsantynopol
State_1167 - Cypr
State_1131 - Cylicja
State_1157 - Lykia
State_1148 - Ionia
State_1137 - Aeolis
State_1127 - Abydos
State_1126 - Nicea
State_1101 - Frygia
State_1124 - Filomelion
State_1138 - Pizydia
Ja bym dodał wyspę Rodos, Lesbos i Cios. Ewentualnie połączył ostatnie dwie ostatnie dodał wyspę Naxos i zrobił z nich prowincje o nazwie wyspy egejskie.
State_1123 - Kapadocja
State_1075 - Paflagonia
State_1081 - Synopa
State_1073 - Pont
State_1084 - Kars
State_1088 - Karin

State_1151 - Jerozolima
State_1165 - Trypolis
State_1147 - Antiochia
State_1129 - Alexandretta

Europę może podam później, na resztę nie mam pomysłu, a i te co wybrałem, to nie jestem ich pewien. Wszystko przez to, że prowincje są chyba z HOI4 a nam Bizancjum by bardziej pasowały te prowincje z CK3. Nie wiem czy by to nie było teraz zbyt niestosowne, gdybym poprosił o zmianę układu prowincji na te z innej gry. Wtedy byłbym w stanie bez problemu nazwać prowincje. I byłoby to szybsze i bardziej pewne.
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2023, 15:38

Re: [HOI4] Bizancjum w modzie

Post autor: Robert Drenin »

Aleksy I Komnen pisze: 12 gru 2023, 21:29 State_1100 - Konsantynopol
State_1167 - Cypr
State_1131 - Cylicja
State_1157 - Lykia
State_1148 - Ionia
State_1137 - Aeolis
State_1127 - Abydos
State_1126 - Nicea
State_1101 - Frygia
State_1124 - Filomelion
State_1138 - Pizydia
Ja bym dodał wyspę Rodos, Lesbos i Cios. Ewentualnie połączył ostatnie dwie ostatnie dodał wyspę Naxos i zrobił z nich prowincje o nazwie wyspy egejskie.
State_1123 - Kapadocja
State_1075 - Paflagonia
State_1081 - Synopa
State_1073 - Pont
State_1084 - Kars
State_1088 - Karin

State_1151 - Jerozolima
State_1165 - Trypolis
State_1147 - Antiochia
State_1129 - Alexandretta

Europę może podam później, na resztę nie mam pomysłu, a i te co wybrałem, to nie jestem ich pewien. Wszystko przez to, że prowincje są chyba z HOI4 a nam Bizancjum by bardziej pasowały te prowincje z CK3. Nie wiem czy by to nie było teraz zbyt niestosowne, gdybym poprosił o zmianę układu prowincji na te z innej gry. Wtedy byłbym w stanie bez problemu nazwać prowincje. I byłoby to szybsze i bardziej pewne.
Mogę dodać te wyspy (choć nie ukrywam, że zmiana mapy nie jest taka prosta), jednakże co do prowincji, to niezbyt wiem, jak wyglądają z CK3, natomiast te States są podzielone tak, jak je dzieliłem (więc też nie pochodzą z Hearts of Iron IV). Ogólnie to Bizancjum starałem się podzielić według podziału administracyjnego. Natomiast mógłbym w razie czego upodobnić w miarę States do tych z CK3, aczkolwiek nie chcę je bardziej rozdrabniać, aby też gry nie obciążyć (bo ilość States w modzie już i tak przerosła o około 400 States, porównując do podstawowej gry Hoi4)
Awatar użytkownika
Maurycy Oranje
Sebastos
Posty: 129
Rejestracja: 16 paź 2023, 23:11
Lokalizacja: Jerozolima

Re: [HOI4] Bizancjum w modzie

Post autor: Maurycy Oranje »

Mam jedno pytanie: zdaję mi się że Palestyna jest za daleko na wschód. No chyba że to ziemie niczyje. Wtedy chyba nazwy arabskie
Obrazek

Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Antiochii i Zajordania,
hrabia Edessy i Trypolisu
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2023, 15:38

Re: [HOI4] Bizancjum w modzie

Post autor: Robert Drenin »

Maurycy Oranje pisze: 13 gru 2023, 19:20 Mam jedno pytanie: zdaję mi się że Palestyna jest za daleko na wschód. No chyba że to ziemie niczyje. Wtedy chyba nazwy arabskie
Granica wschodniej części Bizancjum idzie tak w modzie. Reszta to albo inne państwo, albo OBPP:
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2023, 15:38

Re: [HOI4] Bizancjum w modzie

Post autor: Robert Drenin »

Wybaczcie oczywiście tak post za postem, ale chciałem pokazać zmiany, które na mapie wprowadziłem:
Obrazek



Natomiast tak jeszcze dopowiem, że wprowadzony przeze mnie podział states czerpałem stąd:
Obrazek

(Stąd też Konstantynopol leży już po strone Europejskiej na mapie w modzie, aczkolwiek nie wiem, czy to tak widać na zdjęciu, że tam jest obszar zabudowany)
(Natomiast co do nazw, to w modzie niektóre co prawda niektóre połączyłem, a niektóre podzieliłem troszkę bardziej. Natomiast na te podzielone troszkę można zawsze dołożyć, że jest to "Północne [Coś]", albo "Wschodnie [Coś]" itd.)
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: [HOI4] Bizancjum w modzie

Post autor: Aleksy I Komnen »

Początkowo chciałem prosić o zmniejszenie ilości prowincji aby pasowało do obecnie podanych, jednak po zobaczeniu tej mapy pomyślałem, że można zastąpić wszystkie podane nazwy na te co są na mapie. Postaram się jutro przedstawić graficznie jakbym to widział. :)
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Asen
Sebastos
Posty: 163
Rejestracja: 07 paź 2023, 22:04
Lokalizacja: Bułgaria

Re: [HOI4] Bizancjum w modzie

Post autor: Piotr Asen »

Pięknie prezentuje się ten mod. Może do niego uda się dołączyć ekran wczytywania powiązany z Cesarstwem Bizantyjskim. :) ;)
— Piotr Asen —
Stratēgos tōn θέμα βουλγαριας

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2023, 15:38

Re: [HOI4] Bizancjum w modzie

Post autor: Robert Drenin »

Piotr Asen pisze: 22 gru 2023, 17:27 Pięknie prezentuje się ten mod. Może do niego uda się dołączyć ekran wczytywania powiązany z Cesarstwem Bizantyjskim. :) ;)
Akurat ilość ekranów ładowania mam już w całości, ale można w razie czego podesłać, bo to zawsze mam na przyszłość, przykładowo jakbym chciał przy niektórych aktualizacjach moda zmienić ekrany ładowania itd. :)
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: [HOI4] Bizancjum w modzie

Post autor: Aleksy I Komnen »

Robert Drenin pisze: 22 gru 2023, 19:04
Piotr Asen pisze: 22 gru 2023, 17:27 Pięknie prezentuje się ten mod. Może do niego uda się dołączyć ekran wczytywania powiązany z Cesarstwem Bizantyjskim. :) ;)
Akurat ilość ekranów ładowania mam już w całości, ale można w razie czego podesłać, bo to zawsze mam na przyszłość, przykładowo jakbym chciał przy niektórych aktualizacjach moda zmienić ekrany ładowania itd. :)
Ja się zgadzam. Jednak będzie trzeba wybrać dobry, odpowiedni obraz, aby mógł nas reprezentować. Najlepiej aby jak najlepiej oddawał nasze państwo i nasz klimat, może naszą historię lub jakieś wydarzenie...
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Konstantyna”