Prośba o uznanie relokacji Ks. Urbino

Miejsce na uroczyste i oficjalne audiencje u władcy.
Konrad Radziwiłł
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2024, 13:53

Prośba o uznanie relokacji Ks. Urbino

Post autor: Konrad Radziwiłł »

Wasza Cesarka Mość,
Szanowni Bizantyjczycy


Przybywam tutaj jako poseł RON, w imieniu Ks. Urbino proszę o uznanie oraz zgodę na relokacje na obszar zaznaczony na niebiesko.
Obrazek

Z wyrazami estymy,
Konrad Radziwiłł

Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Prośba o uznanie relokacji Ks. Urbino

Post autor: Aleksy I Komnen »

informuję, że w dniu dzisiejszym wydałem moją cesarską zgodę na lokację Urbino na naszym kontynencie; viewtopic.php?p=1121#p1121
Pozwolę sobie jeszcze przypomnieć, że zgodnie z Konwencją po uzyskaniu, zgody, państwo chętne do ulokowania się na kontynencie, musi podpisać konwencję. Nie wiem jednak jak to będzie w przypadku Urbino, gdyż polityką zagraniczną Urbino zajmuje się RON, a RON już tę umowę międzynarodową podpisała. Więc nie wiem czy uznacie, to za już spełnioną rzecz, czy też podpiszecie jeszcze raz, czy jak. Ale wydaje się, że to dość ważna sprawa.

Księstwu Urbino, jego władcy Księciu Samuelowi, jak i Waszej książęcej Wysokości, Konradowi, regentowi i następcy Urbino, życzymy wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, chwil szczęśliwych, pozytywnych, mało realiozy, wielu wolnych chwil. Powodzenia w rządzeniu tym małym księstewkiem. Powodzenia w przeprowadzaniu reform. Oby wszystko się udało i oby Urbino jeszcze długo przetrwało. :)
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Konrad Radziwiłł
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2024, 13:53

Re: Prośba o uznanie relokacji Ks. Urbino

Post autor: Konrad Radziwiłł »

Wasza Cesarska Mość,

Dziękujemy w zgodę na relokacje. :)
U nas dyplomacją zajmuje się RON, jeżeli zgromadzenie Vaarlandu uzna, że musimy jednak podpisać, to chętnie podpiszemy.

Dziękujemy za życzenia :D. My również życzymy Waszej Cesarskie Mości oraz Cesarstwu dalszych sukcesów, mile spędzonych chwil na forum, dużej aktywności. Mam nadzieję, że w przyszłości nasze państwa dalej będą miały tak pozytywne stosunki :).

Zdrowia i szczęścia!
Konrad Radziwiłł
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Prośba o uznanie relokacji Ks. Urbino

Post autor: Aleksy I Komnen »

Konrad Radziwiłł pisze: 15 cze 2024, 11:47 Wasza Cesarska Mość,

Dziękujemy w zgodę na relokacje. :)
U nas dyplomacją zajmuje się RON, jeżeli zgromadzenie Vaarlandu uzna, że musimy jednak podpisać, to chętnie podpiszemy.

Dziękujemy za życzenia :D. My również życzymy Waszej Cesarskie Mości oraz Cesarstwu dalszych sukcesów, mile spędzonych chwil na forum, dużej aktywności. Mam nadzieję, że w przyszłości nasze państwa dalej będą miały tak pozytywne stosunki :).

Zdrowia i szczęścia!
Konrad Radziwiłł
Z ciekawości zapytałem o to ChatGPT;

W przypadku Księstwa Urbino, które chce przenieść się na kontynent Vaarland, musimy rozważyć zarówno zapisy Konwencji o Ziemiach Vaarlandu i Antyry z 2021 roku, jak i Pakt Unii z 2023 roku między Rzeczpospolitą Obojga Narodów (RON) a Księstwem Urbino.

Analiza Konwencji o Ziemiach Vaarlandu i Antyry
Konwencja o Ziemiach Vaarlandu i Antyry przewiduje następujące procedury:

Zajmowanie ziem niczyich lub przyłączanie ziem:
- Ziemie niczyje mogą być zajęte za zgodą co najmniej 2/3 państw będących stroną konwencji.
- Państwo wnioskujące musi spełniać określone wymagania, w tym istnieć minimum 6 miesięcy.
- Ostatecznym warunkiem zajęcia ziem jest przyjęcie konwencji przez państwo zainteresowane.

Analiza Paktu Unii
Pakt Unii przewiduje, że RON przejmuje prowadzenie polityki zagranicznej Księstwa Urbino. Kluczowe zapisy to:

Polityka zagraniczna:
RON prowadzi politykę zagraniczną Księstwa Urbino (Artykuł II).
Wszelkie traktaty międzynarodowe są zawierane trójstronnie chyba, że ustalono inaczej (Artykuł II, ust. 4).

Interpretacja i rekomendacja
Biorąc pod uwagę powyższe zapisy, decyzja o tym, kto powinien podpisać Konwencję Vaarlandzką, zależy od roli RON w polityce zagranicznej Księstwa Urbino oraz od formalnych wymogów samej konwencji.

Podpisanie Konwencji Vaarlandzkiej:

Księstwo Urbino, choć suwerenne, ceduje prowadzenie polityki zagranicznej na RON.
Konwencja Vaarlandzka wymaga, aby państwo zajmujące nowe terytorium przyjęło konwencję, co oznacza, że musi ją podpisać.

Wspólne działanie RON i Urbino:

Zgodnie z Paktem Unii, traktaty i umowy międzynarodowe powinny być zawierane trójstronnie, chyba że uzgodniono inaczej.
Urbino powinno więc formalnie wyrazić chęć podpisania konwencji, co w praktyce oznacza, że RON, prowadząc politykę zagraniczną Urbino, powinno również uczestniczyć w tym procesie.

Wniosek
Najbardziej zgodne z zapisami obu dokumentów będzie, aby podpisanie Konwencji Vaarlandzkiej przez Księstwo Urbino odbyło się przy udziale RON. Oznacza to, że:

Podpisanie przez RON i Urbino:
1. Władca RON lub inny odpowiedni przedstawiciel RON (np. Kanclerz Wielki) powinien podpisać konwencję w imieniu Księstwa Urbino.
2. Dodatkowo, Książę Urbino, jako reprezentant Księstwa, powinien również złożyć swój podpis, aby podkreślić zgodność z postanowieniami Paktu Unii.

Procedura
1. RON uzyskuje zgodę większości państw Vaarlandu na przyłączenie Księstwa Urbino.
2. Władca RON lub Kanclerz Wielki oraz Książę Urbino podpisują Konwencję Vaarlandzką.
3. Dokumenty są notyfikowane wszystkim sygnatariuszom Konwencji Vaarlandzkiej.
Takie podejście zapewnia zgodność z międzynarodowymi zobowiązaniami oraz respektuje suwerenność Księstwa Urbino, zgodnie z postanowieniami Paktu Unii. Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie i powinniście tak zrobić. :)
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Mateusz B
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2024, 0:22

Re: Prośba o uznanie relokacji Ks. Urbino

Post autor: Mateusz B »

Witam, przepraszam że tak późno to piszę, lecz przeglądając sobie teraz wasze forum natknąłem się na ten wątek. Chciałbym powiedzieć, iż te tereny zaznaczone na niebiesko wchodzą w skład powstałej 10 Marca 2024 roku Drackiej Republiki Ludowo Demokratycznej, która nie jest jeszcze powszechnie uznana. Jako dowód mogę przesłać jej serwer discord:

https://discord.com/invite/YM7auANT7k


Na ten moment trwają prace nad konstytucją DRLD, a sam kraj nie jest aktywny ponieważ rządzi w nim Stanisław Kowalski, który na ten moment jest pochłonięty sprawami w Republice Ludowej Szczęścia. Niemniej jednak takie państwo istnieje.


Tak informuję.

A to mapa DRLD (po tej mapie była jeszcze poprawka, w której DRLD się rozciągnęło bardziej na południe tym samym zyskując granicę z Bizancjum) to co zostało dodane po poprawkach zaznaczyłem na czarno:
inbound1640001232852182973.jpg
inbound1640001232852182973.jpg (93.14 KiB) Przejrzano 839 razy
Adelaide Grimaldi
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2024, 9:45

Re: Prośba o uznanie relokacji Ks. Urbino

Post autor: Adelaide Grimaldi »

@Mateusz B DRLD jako państwo de facto nieistniejące, nie ma możliwości rościć sobie prawa do terytorium zajętego przez Urbino. Był to obszar bez przynależności państwowej, zarządzany przez Radę Vaarlandu. Państwa wchodzące w skład Rady, wyraziły zgodę na to, aby Urbino zostało ulokowane na ziemiach postpolondzkich. O ile DRLD istnieje przez okres sześciu miesięcy w zwyż, może ubiegać się o lokację na innym terytorium bliżej RLS, z którą jest tak bardzo powiązana. Mówią, że kto pierwszy ten lepszy. W tym przypadku racja stoi po stronie Urbino i wszelkie spory w tej kwestii powinny zostać załatwione bezpośrednio z władzami Urbino.
Mateusz B
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2024, 0:22

Re: Prośba o uznanie relokacji Ks. Urbino

Post autor: Mateusz B »

Oczywiście rozumiem. Chciałem jedynie przekazać do informacji zaistniałą sytuację. Oczywiście Towarzysz Stanisław Kowalski również wie już o sytuacji, a rozwiązanie tego problemu sądzę że będzie dyskutowane już w DRLD.
Awatar użytkownika
Aleksandr Romadonow
Posty: 15
Rejestracja: 10 paź 2023, 2:59

Re: Prośba o uznanie relokacji Ks. Urbino

Post autor: Aleksandr Romadonow »

W imieniu Carstwa Rusowskiego mogę jedynie przekazać, że Rusowia jako członek Rady Vaarlandu uznała lokację Księstwa Urbino, tym samym pozostając na stanowisku, iż Księstwo Urbino jest jedynym podmiotem prawa międzynarodowego, posiadającym wyłączność co do decydowania o zajmowanym i uznanym jednocześnie terytorium.
Александр Николаевич Ромадонов
Посол Чрезвычайный и Полномочный Руссовского царства
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Prośba o uznanie relokacji Ks. Urbino

Post autor: Aleksy I Komnen »

Dziękujemy za informację. Jednak w obecnej sytuacji DRLD jako nieuznana mikronacja musi podporządkować się woli reszty kontynentu oraz obecnym realiom wedle których to Księstwo Urbino zostało uznane w tej danej lokalizacji, jeśli DRLD będzie zamierzała w ogóle ubiegać się o uznanie. W obecnej chwili nie sądzę jednak aby to się udało, gdyż państwa uznane, które też są ulokowane tutaj na stałe, to muszą być państwa, które istnieją więcej niż pół roku, są aktywne, mają swoje władze, obywateli. A niestety jednoosobowe mikronacje mają to do siebie, że nie są stałe.

Póki co nie pozostaje nam nic do dodania. Wszakże DRLD ani nie jest przez większość uznana, ani nie ma swojego forum, jest świeżą mikronacją. Musi przywódca tego państwa samemu rozwiązać tę sprawę. Póki co dziękujemy za informację, choć dla nas to troszkę taka ciekawostka, zwykła informacja... :|
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Stanisław Kowalski
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2024, 21:40

Re: Prośba o uznanie relokacji Ks. Urbino

Post autor: Stanisław Kowalski »

Jest mi przykro z zaistniałej sytuacji ze względu na to że na terytorium Urbina miała mieścić się stolica naszego kraju aczkolwiek jako władze DRLD jesteśmy przyjaźnie nastawieni wobec ks.Urbino i nie zamierzamy dłużej się kłócić o granice. Władzom Urbina życzymy miłych chwil i dobrych relacji sąsiedzkich :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sala Tronowa”