Mapa Bizancjum

Tutaj okoliczni mieszkańcy od biedaka po patrycjuszy i służbę cesarską zbierają się do wspólnych, wesołych lub poważnych rozważań.
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Mapa Bizancjum

Post autor: Aleksy I Komnen »

Maurycy Oranje pisze: 06 lut 2024, 19:55 Co do nazwy to niech wypowie się Mistrz @Hugo de Payns
Jeśli chodzi o działy lenne to bardzo proszę zrobić tak jak Wasza Cesarska Mość napisał.
Zostało tak uczynione. :)
Stojgniew pisze: 08 lut 2024, 11:01 Witam serdecznie wszystkich mieszkańców Bizancjum oraz łacinników z państw krzyżowych! :) Bardzo ciekawe mapy Cesarstwa Bizantyjskiego oraz jego podziału wojskowo-administracyjnego na themy oraz państwa lenne krzyżowców ;)
Dziękuję serdecznie za miłe słowa. Troszkę to wymagało pracy ale znowu nie tak wiele jak np. robienie map dla całego mikroświata. :D ;)
Hugo de Payns pisze: 09 lut 2024, 21:53 Proponuję sam Cypr.
Wyspa ta należy do Templariuszy, którzy z niej i innych dóbr Królestwa Jerozolimy są Wasalami Króla Maurycego i niech tak zostanie
Dobrze. Zmienię nazwę tamtego działu. A jako, że inne działy państw krzyżowych istnieją to można spokojnie zrobić już wątki zamków, pałaców i miast w Królestwie Jerozolimy. :)
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Maurycy Oranje
Sebastos
Posty: 129
Rejestracja: 16 paź 2023, 23:11
Lokalizacja: Jerozolima

Re: Mapa Bizancjum

Post autor: Maurycy Oranje »

Proszę o utworzenie poddziału "Ziemie Templariuszy" w domenie królewskiej.
Obrazek

Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Antiochii i Zajordania,
hrabia Edessy i Trypolisu
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Mapa Bizancjum

Post autor: Aleksy I Komnen »

Maurycy Oranje pisze: 12 lut 2024, 19:47 Proszę o utworzenie poddziału "Ziemie Templariuszy" w domenie królewskiej.
Myślałem, że ewentualne zamki składające się na całość zwaną ziemie templariuszy to będzie rozporoszone po królestwie i poszczególne zamki znajdą się w poszczególnych działach państewek wasalnych Jerozolimy... :|
Chyba, że źle zrozumiałem i chodzi o to, iż w tym dziale znajdą się jedynie zamki i miasta podległe templariuszom, ale z terenu domeny królewskiej czyli terenu głównych ziem, domeny Królestwa Jerozolimy... :?

Pomimo moich dywagacji i rozterek, prośbę spełniłem. :)
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Maurycy Oranje
Sebastos
Posty: 129
Rejestracja: 16 paź 2023, 23:11
Lokalizacja: Jerozolima

Re: Mapa Bizancjum

Post autor: Maurycy Oranje »

@Hugo de Payns Co Wy myślicie? Ziemie zakonu znajdują się w królestwie Jerozolimy i księstwie Antiochii oraz hrabstwie Trypolisu. Ja myślę że jeden dział na całe kontynentalne Ourtemer będzie dobry. Ewentualnie wątek w Antiochii i Trypolisie dla zamków granicznych i wątki dla Akki, Aszkelonu i w przyszłości Gazy (jak ją nadam zakonowi) w dziale w domenie królewskiej.
Obrazek

Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Antiochii i Zajordania,
hrabia Edessy i Trypolisu
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Mapa Bizancjum

Post autor: Aleksy I Komnen »

Maurycy Oranje pisze: 13 lut 2024, 10:17 @Hugo de Payns Co Wy myślicie? Ziemie zakonu znajdują się w królestwie Jerozolimy i księstwie Antiochii oraz hrabstwie Trypolisu. Ja myślę że jeden dział na całe kontynentalne Ourtemer będzie dobry. Ewentualnie wątek w Antiochii i Trypolisie dla zamków granicznych i wątki dla Akki, Aszkelonu i w przyszłości Gazy (jak ją nadam zakonowi) w dziale w domenie królewskiej.
Co prawda to nie do mnie pytanie, ale myślę, że to byłby chyba dobry wybór, dobre rozwiązanie.
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hugo de Payns
Sebastos
Posty: 28
Rejestracja: 10 paź 2023, 9:06
Lokalizacja: Akka

Re: Mapa Bizancjum

Post autor: Hugo de Payns »

Ja popieram sugestie Króla Jerozolimy, zawsze można dział dodać.
Wielki Mistrz Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Mapa Bizancjum

Post autor: Aleksy I Komnen »

Wobec tego, że poprzednie mapki trzymałem na serwerze discorda, to niestety one znikły. Dlatego wrzuciłem je do imgura.

Oto mapa temów zachodnich:
Obrazek

Oto mapa temów wschodnich:
Obrazek
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Konstantyna”