Sława czyli przybycie posła z daleka

Dział powitalny. Tu przedstaw się i przywitaj się z całym ludem Cesarstwa.
Awatar użytkownika
Stojgniew
Sebastos
Posty: 64
Rejestracja: 03 lut 2024, 18:36
Lokalizacja: Tem Armeniakon

Sława czyli przybycie posła z daleka

Post autor: Stojgniew »

Witajcie :D Jestem Stojgniew i przybywam z liczną strażą oraz darami jako poseł potężnego słowiańskiego księcia Bolesława do stolicy wspaniałego Bizancjum z misją dyplomatyczną. Mam nadzieję, że odnajdę się wśród was, potomkowie Rzymian. ;)
(-) Stojgniew
Strategos temu Armeniakon

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Sława czyli przybycie posła z daleka

Post autor: Aleksy I Komnen »

Stojgniew pisze: 03 lut 2024, 18:46 Witajcie :D Jestem Stojgniew i przybywam z liczną strażą oraz darami jako poseł potężnego słowiańskiego księcia Bolesława do stolicy wspaniałego Bizancjum z misją dyplomatyczną. Mam nadzieję, że odnajdę się wśród was, potomkowie Rzymian. ;)
Witamy bardzo serdecznie na terytorium niegdyś potężnego Cesarstwa Bizantyjskiego, obecnie lekko podupadłego przez drobny kryzys aktywnościowy, lecz nadal żywego i wciąż chętnego by się odrodzić jak feniks z popiołów.
Z chęcią przyjmiemy każdego kto wyraża chęć przystania do nas. Obecnie trwa u nas odbudowywane struktur państwowych dlatego łatwo u nas zostać kimś.
Na początek zatem pozostaje pytanie czy chciałby Szanowny poseł stać się obywatelem Bizancjum?
Zaś potem zajmiemy się tym jak można się tutaj przysłużyć. Widziałbym bowiem Czcigodnego jako administratora jednego z Temów. Zaoferować też możemy dołączenie do naszej armii. :)
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Stojgniew
Sebastos
Posty: 64
Rejestracja: 03 lut 2024, 18:36
Lokalizacja: Tem Armeniakon

Re: Sława czyli przybycie posła z daleka

Post autor: Stojgniew »

Szlachetny Basileosie Rzymian, to dla mnie zaszczyt, by stać się stałym mieszkańcem Cesarstwa Bizantyjskiego! :) Udzielałem się jako nastolatek na historica.pl (starożytność na przełomie I wieku p.n.e w Imperium Romanum oraz terenach przyległych od celtyckiej Brytanii i Numidii, aż po zachodnią część Królestwa Partów :)) Rozważę bardzo poważnie propozycję, czy chciałbym być bizantyjskim wojskowym, czy raczej zarządzać którąś z tem. O jakim okresie bizantyjskiej historii tutaj mówimy, bo istnienie Królestwa Jerozolimskiego oraz przybrane przez Waszą Cesarską Wysokość imię władcy wskazuje na późną drugą połowę XI wieku i początek XII wieku? ;)
(-) Stojgniew
Strategos temu Armeniakon

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Stojgniew
Sebastos
Posty: 64
Rejestracja: 03 lut 2024, 18:36
Lokalizacja: Tem Armeniakon

Re: Sława czyli przybycie posła z daleka

Post autor: Stojgniew »

Mam taką małą prośbę, wspaniałomyślny Basileosie, o pewną zapomogę finansową dla nowego mieszkańca Bizancjum, (niestety, σακελλάριος jest dla mnie nie do wytropienia, a nie mam uprawnień, żeby złożyć samemu odpowiedni wniosek do niego). O_O

Potrzebuję również cesarskiego nadania ziemskiego, by móc sformować i utrzymać własny poczet.

Jeszcze nie zdecydowałem, w której części Cesarstwa Bizantyjskiego będzie się znajdował mój majątek, gdyż podczas podróży do stolicy, doszły mnie słuchy o jakichś rebeliach we wschodniej części regionu Asia Mikra, a nawet o przynajmniej jednym uzurpatorze.

Szkoda byłoby, żeby został rozgrabiony przez jakąś zbuntowaną hołotę czy Seldżuków,więc muszę pomyśleć o jego bezpiecznej lokalizacji.
(-) Stojgniew
Strategos temu Armeniakon

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Maurycy Oranje
Sebastos
Posty: 129
Rejestracja: 16 paź 2023, 23:11
Lokalizacja: Jerozolima

Re: Sława czyli przybycie posła z daleka

Post autor: Maurycy Oranje »

Doprawdy. Zastanawia mnie jak ja przeoczyłem przybycie naszego Dostojnego Gościa. Witam serdecznie.
Niepokojące to wieści o tym że jest niespokojnie na północ od mego władztwa. Wasza Cesarska Mość, @Aleksy I Komnen czy sprawa została już zbadana.
Obrazek

Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Antiochii i Zajordania,
hrabia Edessy i Trypolisu
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 489
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Sława czyli przybycie posła z daleka

Post autor: Aleksy I Komnen »

Maurycy Oranje pisze: 08 lut 2024, 15:06 Doprawdy. Zastanawia mnie jak ja przeoczyłem przybycie naszego Dostojnego Gościa. Witam serdecznie.
Niepokojące to wieści o tym że jest niespokojnie na północ od mego władztwa. Wasza Cesarska Mość, @Aleksy I Komnen czy sprawa została już zbadana.
Właśnie chyba z uwagi na te niepokoje, wciąż nie przybył posłaniec z tamtego temu. De facto jeśli chodzi o władzę to wciąż nie całe cesarstwo znajduje się pod moim panowaniem. Pewni możemy być jedynie panowania na ziemiach okalających Konstantynopol. Moje panowanie ma też wsparcie Bułgarów, oraz części Greków. Ale nie wiadomo kto jest wierny Konstantynopolowi, a kto nie. Dlatego to będzie trzeba rozwiązywać poprzez podróże nie tylko te dyplomatyczne, ale zapewne w większości te wyprawy zbrojne. Myślę, że tak przebiegnie de facto ten pierwszy rok panowania; właśnie na powiększaniu władzy poprzez podporządkowywanie sobie kolejnych ziemi i kolejnych lokalnych możnowładców. Ale żeby to móc zrobić, potrzebujemy trochę reform, oraz rozwoju narracji. Trzeba zbudować armię. I to najlepiej armię greków, bułgarów, słowian, i/lub innych lokalnych anatolijskich ludzi, gdyż ludność raczej nie zaakceptowałaby i dobrze by mnie nie przyjęła gdybym podbił anatolię na czele łacinników z Jerozolimy. Choć gdyby pomoc była potrzebna, to chętnie z niej skorzystamy. :D
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Geórgios Palaiológos
Sebastos
Posty: 92
Rejestracja: 08 paź 2023, 14:55
Lokalizacja: Teby

Re: Sława czyli przybycie posła z daleka

Post autor: Geórgios Palaiológos »

Witam również Szanownego Posła od słowiańskiego władcy. Widzę, że jest Pan już obywatelem, czym planuje się pan u nas zająć ? :D
/-/ Geórgios Palaiológos
Strategos Temu Hellady
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Asen
Sebastos
Posty: 163
Rejestracja: 07 paź 2023, 22:04
Lokalizacja: Bułgaria

Re: Sława czyli przybycie posła z daleka

Post autor: Piotr Asen »

Czcigodny Panie @Stojgniewie, Czcigodny Strategos Temu Hellady, was zapytuje tutaj. ;)
— Piotr Asen —
Stratēgos tōn θέμα βουλγαριας

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Geórgios Palaiológos
Sebastos
Posty: 92
Rejestracja: 08 paź 2023, 14:55
Lokalizacja: Teby

Re: Sława czyli przybycie posła z daleka

Post autor: Geórgios Palaiológos »

Piotr Asen pisze: 18 lut 2024, 22:27 Czcigodny Panie @Stojgniewie, Czcigodny Strategos Temu Hellady, was zapytuje tutaj. ;)
Już zdążyłem nadrobić większość wątków. ;)
Życzę Czcigodnemu Strategowi powodzenia w rozwoju jego temu, oraz w walkach, które czekają go. :)
/-/ Geórgios Palaiológos
Strategos Temu Hellady
Obrazek
Awatar użytkownika
Stojgniew
Sebastos
Posty: 64
Rejestracja: 03 lut 2024, 18:36
Lokalizacja: Tem Armeniakon

Re: Sława czyli przybycie posła z daleka

Post autor: Stojgniew »

Dziękuję, Szlachetny Strategosie Temu Hellady, jako Strategos Temu Armeniakon (w moim przypadku, gdzie ja i moi żołnierze, tam granica mojego Temu, bo wiele rzeczy wymaga całkowitej reorganizacji i zaprowadzenia porządku) ;)
(-) Stojgniew
Strategos temu Armeniakon

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”